Jędrzej Fiett

Bez śladu – komplet mebli biodegradowalnych

Komplet mebli Bez śladu ma odpowiadać na problem współczesnego modelu konsumpcji, w którym życie przedmiotu jest często bardzo krótkie, a wiele dóbr jest marnotrawionych.

Zamiast walczyć z takim stanem rzeczy, oferuję rozwiązanie w postaci zestawu mebli, do których produkcji użyto tylko materiałów biodegradowalnych, pozwalających na czystą utylizację. Jednocześnie zastosowane zostały takie formy, których wytworzenie wymaga minimalnej ilości energii i specjalistycznych narzędzi.

Ważnym aspektem mebli jest ich podwójna natura. Z jednej strony stanowią one produkt rynkowy, możliwy do wdrożenia, zaspokajający potrzeby użytkowe i estetyczne konsumentów, z drugiej zaś same w sobie, niezależnie od poczynań użytkownika, dbają o środowisko, nie stając się na końcu swojej drogi uciążliwym odpadem.

(ur. 1994)
Studia: Wydział Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2013–2018). Zajmuje się projektowaniem produktu i projektowaniem wzorniczym. Współpracował ze Studio Robot – współautor projektów wystaw: Łączność, Muzeum Powstania Warszawskiego, Warszawa (2016); Podróż do Edo, Muzeum Narodowego w Warszawie (2017); Odkryte – zakryte. Mężczyzna i kobieta w tradycyjnych społecznościach muzułmańskich, Muzeum Azji i Pacyfiku, Warszawa (2017). Zajął trzecie miejsca w międzynarodowym konkursie projektowym organizowanym przez firmę Samsonite (2017).