Kamila Staniszewska

Life and Music of Sister Rosetta Tharpe / See You Next Time

Life and Music of Sister Rosetta Tharpe to publikacja łącząca w sobie elementy biografii, śpiewnika, albumu fotograficznego oraz modlitewnika, to hołd dla legendarnej gitarzystki bluesowej Sister Rosetty Tharpe, zwanej także Matką Chrzestną rock’n’rolla, i wspomnienie o niej. Rytmiczne układy typograficzne inspirowane są przydrożnymi szyldami kościelnymi i amerykańskimi śpiewnikami z epoki. Tharpe była jedną z pierwszych kobiet grających na gitarze elektrycznej, była także artystką łamiącą zasady, mieszającą religijną muzykę gospel ze świeckim bluesem i R&B. Książka oraz seria plakatów zostały wydrukowane w technice risografu w czerni i bieli. Dodatkiem do publikacji był tak zwany merch, czyli zestaw gadżetów – koszulki, worki, seria pudełek zapałczanych oraz koc.

„See you next time” to w większości przypadków ostatnie zdanie wypowiadane ze sceny przez zespół w stronę publiczności na zakończenie koncertu, , pobudzające wyobraźnię fanów i nasuwające masę pytań bez odpowiedzi, będące czasem pustą obietnicą lub iskierką nadziei. „See You Next Time” to gazeta pełna niewyjaśnionej żądzy przygody, nocnego słuchania muzyki, porannych lotów, ogromnej niepotrzebnej wiedzy na temat zespołów, podróży, pustych kart kredytowych, poświęcenia, spania na ulicy, odwodnienia, kolejek i wreszcie koncertów. To także reportaż z tras koncertowych oraz próba poznania tajemnicy bezgranicznej miłości fanów do muzyków.

33″

Analogowe piractwo muzyczne, czyli jak kopiować muzykę bez komputera. 33 cale to instalacja składająca się z odlanych według własnej receptury płyt długogrających. Zapis na ścieżkach jest w większości ambientem dźwięku słyszalnego przed koncertem i po nim.

(ur. 1994)
Studia: Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2013–2018) oraz w ramach programu Erasmus+ Hochschule für Gestaltung Offenbach am Main (Niemcy, 2016–2017). Stypendium Rektora ASP dla najlepszych studentów (2017/18). Dziedziny działalności artystycznej: grafika edytorska, projektowanie graficzne, fotografia, branding, typografia, grafika artystyczna.