Marceli Adamczyk

TO I TAMTO MOJE SENTYMENTALNA FUTUROLOGIA

Patrząc w przyszłość, jestem przekonany, że wszystko jest możliwe.

W moim malarstwie i tkaninach skupiam się na uczuciach i stanach świadomości, których doznałem podczas podróży. Szczególnie istotne były dla mnie wizyty w Nowym Jorku, Pradze i Londynie. Były to momenty przełomowe, poszerzające moją świadomość.

Podróżując, nie rozstaję się ze szkicownikiem, traktuję go jak wizualny pamiętnik przeżywanych emocji. Po powrocie staje się on punktem wyjścia obrazów. Malując, poddaję wspomnienia nowym interpretacjom, mieszam je z teraźniejszością. Maluję intuicyjnie, obserwując, dokąd prowadzi mnie obraz. Dla mnie to prognoza przyszłości, zabawa z cyklu: Jak będzie wyglądał świat za 100 lat?

Tęsknię za przyszłością. To uczucie towarzyszy mi już od jakiegoś czasu i nasiliło się u progu nauki w Akademii. Nie wiem, co się stanie w przyszłości, ale wiem, że BĘDZIE DOBRZE!

(ur. 1993)
Studia: Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (2014–2018). Dziedziny działalności artystycznej: malarstwo, tkanina artystyczna, nowe media. Współzałożyciel studia kreatywnego PLASK. Wystawy zbiorowe: Kaplica Immersion, Galeria Kaplica, Warszawa (2017); Wszystkie nieprzespane noce, Galerie Mladí a neklidní, Praga (2017); SOMETHING OLD, SOME- THING NEW, SOMETHING BORROWED, SOMETHING BLUE, Galeria 18A, Warszawa (2018).